درباره ما


تامين کنندگان (توليدکنندگان و وارد کنندگان) محترمي که راساً و بدون واسطه نسبت به عرضه کالا در حيطه کالاهاي عرضه شده در سايت فعال هستند، در صورتي که حائز شرايط لازم گردند، مي توانند در غالب تامين کننده جديد با فروشگاه همکاري نمايند. بدين منظور لازم است تامين کنندگان محترم درخواست همکاري به همراه ليست محصولات و عکس آنها و سابقه فعاليت خود در صنف مورد نظر را از طريق ايميل, info@keramatonline.ir & info@jade-abrisham.com براي فروشگاه ارسال نمايند تا در اسرع وقت بررسي و نتيجه آن به ايشان اعلام گردد

در حال حاضر اين فروشگاه داراي تيم هاي تخصصي در حوزه هاي فروش، مارکتينگ، تأمين کالا، برنامه نويسي و ارسال بوده که در کليه ساعات کاري خود پاسخگوي مشتريان محترم مي باشند. جهت رسيدگي به کليه امور مشتريان از جمله ثبت سفارشات، پاسخ به سؤالات و دريافت نظرات و پيشنهادات، انواع راه هاي ارتباطي از جمله خط تلفن، ايميل، فکس، پيامک و پشتيباني آنلاين در نظر گرفته شده است که از طريق صفحه اصلي سايت يا صفحه تماس با ما قابل دسترسي است.

  •     محصولات با کيفيت
  •     بهترين پشتيباني مشتريان
  •     30 روز ضمانت بازگشت وجه

eam

cms-img

ثبت شکايت و پيشنهاد


مشتري گرامي ذرصورت هرگونه ابهام ,پيشنهاد ,شکايت و غيره از لينک هاي زير با در ميان بزاريد. شماره پشتيباني فروشگاه :02636508035 شماره فاکس :02636513934 ايميل :info@jade-abrisham.com.

اطلاعات


“فکر اوليه راه اندازي فروشگاه اينترنتي به سالهاي ?? و ?? بر مي گردد که به دليل مهيا نبودن زيرساخت لازم در کشور تا سال ?? مسکوت ماند. از سال ?? تا ?? مطالعات کارشناسي و تحليل بازار فروش اينترنتي کشور انجام و نهايتا در سال ?? با جمع شدن گروهي از فارغ التحصيلان دانشگاهي اولين گام اجرايي در مسير راه اندازي فروشگاه اينترنتي فروشگاه انجام گرفت. از مهمترين نقاط قوت اين مجموعه در کنار هم قرار گرفتن تيمي با تجربه، شناخته شده و خبره در حوزه IT و تيمي برجسته در حوزه اقتصادي و مارکتينگ بود. اين تيم در يک بازه زماني تقريبا دو ساله وب سايت فروشگاه اينترنتي را در خرداد سال ?? راه اندازي نمود.”

استراتژي مديران فروشگاه
“ استراتژي مديران فروشگاه از همان ابتدا خلق بيشترين مزيت براي مشتريان و تامين رضايت حداکثري آنها بود. آنها موفقيت خود را صرفا در گرو رضايت مشتريان خود مي دانستند، زيرا آگاه بودند که در دنياي کنوني و با وسايل ارتباطي پيشرفته و گسترش شبکه هاي اجتماعي، رضايت مشتريان تنها برگ برنده آنها خواهد بود و لذا سعي نمودند بجاي صرف بودجه هاي کلان براي تبليغات، تمرکز و بودجه خود را صرف تامين حداکثر رضايت مشتريان کنند. عرضه محصولات با کمترين قيمت و با کمترين حاشيه سود، عرضه محصولات مختلف با تنوع بالا در برندها، عرضه محصولات برندهاي معتبر و شناخته شده با گارانتي هاي اصلي، ارسال سريع و رايگان حتي در مورد کالاهاي حجيم ، راه اندازي يک وب سايت با امکانات فني کامل و کاربرپسند براي سهولت استفاده توسط مشتريان، روشهاي ارسال متعدد براي انتخاب توسط مشتريان، سيستم هوشمند پيگيري سفارشات در کنار ساير امکانات منحصر به فردي که براي تامين رضايت مشتريان به مرور زمان توسط اين فروشگاه ارائه خواهد شد، نشان دهنده رويکرد جديدي در بين فروشگاه هاي اينترنتي مي باشد.”

پيروز و موفق باشيد


چرا باید از یک سوپر مارکت اینترنتی خرید کنیم؟

دسته بندی منظم محصولات , جستجوی سریع , تعیین روز و زمان تحویل آن خود یک مزیت رقابتی نسبت به سوپر مارکت های سنتی , ارسال رایگان سوپر مارکت های اینترنتی , کنترل تمامی اقلام عرضه شده در فروشگاه از لحاظ کیفیت , اصالت و نیزتاریخ تولیدو انقضا و تخفیف های ویژه , دلیلی هستند برای سفارش کالای مصرفی روزانه به یک سایت سوپر مارکت اینترنتی مراجعه کنیم؟ پس ما با این نگرش در جهت تامين کالاهايي با کيفيت ، با قيمت مناسب ( پايين تر از قيمت فروش بازار ) ، تحويل بموقع سفارشات پا در این مسیر گذاشتیم ما رادر این مسیر همراهی کنید.